ADVENT V DRÁŽĎANECH


Pojeďte s námi navštívit nejstarší a též jeden z největších německých vánočních trhů, drážďanský Striezelmarkt, kterému bude letos již 583 let.

Přes 250 stánků vás vtáhne do té pravé vánoční atmosféry, kdy budete moci ochutnat kulinářské pochoutky jako třeba originální drážďanskou vánoční štolu (Dresdner Christstollen), podle které nese trh Striezelmarkt svůj název nebo si nakoupíte tradiční dárky v podobě ochranovských hvězd, dřevěných krušnohorských ozdob či lužických modrotisků. Jednu z hlavních atrakcí představuje světelná, přes 14 m vysoká krušnohorská pyramida, která je svými rozměry největší svého druhu na světě.

Vánoční stánky ale nejsou jen Striezelmarkt, zdobí totiž celou tzv. Drážďanskou míli, která vede už od Hl. nádraží na Prager Strasse, přes náměstí Altmarkt, Neumarkt až na druhou stranu Labe do čtvrti Neustadt. Celkem můžete projít až 11 tržišť, která nabízejí vše, co k vánočnímu trhu patří.

A pokud se rozhodnete jet v termínu konání Štolové slavnosti, která je vrcholem vánočních trhů, zažijete jedinečný průvod nesoucí obří štolu, která je následně rozkrájena na tisíce porcí speciálním nožem dlouhým 1,6 metru. Jednotlivé porce jsou poté prodávány návštěvníkům slavnosti.

O Slavnosti vánoční pyramidy pro změnu ožijí figurky na krušnohorské pyramidě. Nebo využijte možnost navštívit trhy v poklidnější atmosféře všedního dne.

Individuálně se můžete vydat na nákupy do oblíbeného obchodního řetězce Primark nebo na prohlídku těch nejznámějších památek historického centra, kde uvidíte proslulý barokní komplex Zwinger, Hofkirche, Theaterplatz, Semperovu operu nebo kostel Frauenkirche.

 

HARMONOGRAM

06:45 Praha, Sofijské náměstí – parkoviště u Prioru (návrat cca ve 21:00)
07:30 Praha, Hlavní nádraží (návrat cca ve 20:30)
08:50 Ústí nad Labem, parkoviště u Makra, ul.Žižkova (návrat cca v 19:00)
cca v 10:00 příjezd do Drážďan po příjezdu volný program na návštěvu trhů a nákupy
odjezd z Drážďan v 18:30 zpět do ČR

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem s klimatizací, DVD a WC
technický doprovod

Cena nezahrnuje:

V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů a cestovní pojištění (doporučujeme sjednat online na našich stránkách)

Veškeré reklamace musí být řešeny bez zbytečného odkladu s kompetentní osobou na místě. Pokud se zájezd neobsadí minimálním počtem účastníků, vyhrazuje si Cestovní agentura právo na změnu termínu na nejbližší možný. Případně budou klientovi vráceny peníze za neuskutečněný výlet.


Drážďany advent

Termíny zájezdu

Drážďany advent
Drážďany advent
Drážďany advent
Drážďany advent
Drážďany advent
Drážďany advent
Drážďany advent

cestovní pojištění se slevou 50%